EWA: Empowering Women in Agrifood

dołącz do nas na finałowy pitching 10 największych innowatorek, już 08.11!

widzimy się we środę 08.11 o 13:15
w CIC – Cambridge Innovation Center
w Warszawie na Chmielnej 73!

EWA: Empowering Women in Agrifood

Program Empowering Women in Agrifood, w skrócie EWA, to inicjatywa organizacji EIT Food, która ma na celu kompleksowe wsparcie kobiet oraz ich działalności w branży rolno-spożywczej.

EWA to unikalny program mentoringowy trwający 6 miesięcy, stworzony specjalnie dla kobiet z pasją, które chcą poszerzyć swoją wiedzę, siłę i zakres kontaktów biznesowych, a także zdobyć niezbędne narzędzia do rozwoju swoich pomysłów biznesowych i startupów.

W ramach programu uczestniczki pracują z dedykowanym mentorem bądź mentorką, uczestniczą w szkoleniach i wydarzeniach, rozwijają umiejętności biznesowe oraz nawiązują wiele nowych kontaktów zarówno lokalnych jak i międzynarodowych. Czeka na nie także wsparcie finansowe.

EWA to ponad 20 godzin wsparcia mentoringowego i szansa na prawdziwy networking. Razem z nami, możesz rozwinąć swój projekt i zdobyć

10 000 EUR

+ 1 000 EUR kieszonkowego
na aktywny udział w programie*

Rozwój wiedzy i umiejętności

Program EWA oferuje uczestniczkom dostęp do specjalistycznych szkoleń, mentorów i ekspertów z branży. Możesz zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do rozwoju swojego pomysłu biznesowego lub startupu.

Finansowe wsparcie

Nagrody w programie to 10 000 EUR dla najlepszego pomysłu. To dodatkowy impuls do rozwoju i wdrażania pomysłów biznesowych.

Dla każdej uczestniczki przewidziane jest także “kieszonkowe” (1 000 EUR)*

Współpraca z ekosystemem

Program EWA łączy kobiety z ekosystemem startupowym, inwestorami, przedsiębiorcami i innymi kluczowymi graczami w branży rolno-spożywczej, aby pomóc im w rozwijaniu ich sieci kontaktów i pozyskiwaniu finansowania.

* wartości podawane powyżej wyrażają kwoty brutto 

Program skierowany jest do osób, które:

 1. Identyfikują się jako kobiety
 2. Chcą rozwijać swój pomysł biznesowy lub startup
  (działający nie dłużej niż 2 lata) w branży rolno-spożywczej
 3. Dotychczas nie otrzymały wsparcia finansowego lub inwestycji  przekraczającej 30 000 EUR

Zapoznaj się z sesją Q&A

  Poznaj nasze uczestniczki

  Katarzyna Bocheńska

  SoilSolar – Połączenie farm fotowoltaicznych i regeneratywnego rolnictwa w celu zrównoważonej produkcji energii i produktów rolnych z jednoczesnym poprawianiem jakości gleby

  Monika Gaszyńska

  SERio – Roślinny ser – Projekt roślinnej alternatywy dla sera wytwarzanego na bazie łubinu, który cechuje zbilansowany skład wartości odżywczych

  Karolina Gębka

  Slow Painting – Pozyskiwanie kolorów z odpadów roślinnych jadalnych (jako substytut barwników i pigmentów produkowanych przemysłowych

  Urszula Gielniowska

  UFB w sektorze rolno- spożywczym: mobilne urządzenia do uzdatniania wody, wykorzystujące technologie UFB wykorzystywane w branży rolno-spożywczej

  Paulina Grabowska

  Moodfarm – zdrowe i regenerujące środowisko pracy. Połączenie wertykalnych farm, oświetlenia terapeutycznego i zieleni

  Zofia Jędruszczak

  Do(nic)zka – projekt doniczek na sadzonki, które po w sadzeniu w ziemię nie pozostawią po sobie nic, ponieważ ulegną rozkładowi i będą nawozem dla kwaśnolubnych roślin.

  Lidia Moroń-Morawska

  Projekt opracowania produkcji cukierków formowanych z naturalnego miodu pszczelego jako alternatywa dla cukrów rafinowanych

  Renata Krysiak

  VegeLIO – mieszanka 9 warzyw liofilizowanych, 3 ziół liofilizowanych, kurkumy, pieprzu oraz soli. Jest to uniwersalny produkt, zamknięty w słoik wykonany w 100% z recyklingowanego plastiku.

  Magdalena Trusińska

  Roślinna alternatywa dla ryb- Pełnowartościowy zamiennik paluszka rybnego, który smakiem, teksturą i wartością odżywczą będzie przypominał swój tradycyjny odpowiednik

  Małgorzata Osiecka-Ciuhak

  BIO Ice Cream Dots – startup zajmuje się wdrożeniem nowej technologii kriogenicznego mrożenia masy lodowej. Produktem końcowym są lodowe kuleczki certyfikowane BIO

  Mentorzy Programu EWA

  Aleksandra Niżyńska

  Partnerka

  Gender Solution

  Karolina Wilk-Tryjanowska

  Co-Founderka

  ee.comunity

  Elwira Gross-Gołacka

  Profesorka UW  

  Wydział Zarządzania

  Magdalena Adamczuk 

  Head of Grants

  G1ANT

  Maciej Sadowski

  Co-Founder

  Startup Hub Poland

  Ewa Geresz

  Partnership Director

  Venture Cafe

  Monika Borowiecka

  Partner Zarządzająca

  Tangent Line VC

  Pawel Przybyszewski

  CTO

  Startup Academy

  Noemi Malska

  General Manager

  Findings

  Paulina Brym-Ciuba

  Chief Executive Officer 

  Startup HUb Poland

  Co dalej?

  Podczas sześciomiesięcznego  programu uczestniczki będą:

   

  • pracować nad rozwojem swoich pomysłów
  • działać z mentorami podcza indywidualnych sesji
  • mogły wziąć udział w kolejnych sesjach i szkoleniach
  • zaprezentować swoje postępy podczas PITCHINGU

  Obszary zainteresowania

  Zrównoważone systemy żywnościowe

  Szukamy rozwiązań, które opierają się na tworzeniu zrównoważonych systemów żywnościowych, w których zasoby żywieniowe są ponownie wykorzystywane, a składniki odżywcze zostają poddane recyklingowi.

  Dywersyfikacja białek

  Szukamy zróżnicowanych rozwiązań, które kształtują przyszłość konsumpcji białka, opartą na zrównoważonych, bezpiecznych i niedrogich źródłach białka.

   Ukierunkowane odżywianie

   Wspieramy rozwój spersonalizowanego podejścia do produktów żywieniowych i poradnictwa dietetycznego, aby przyczynić się do zmiany zachowań konsumentów w kierunku bardziej zdrowych i dostosowanych do potrzeb diet.

   Śledzenie żywności za pomocą systemów cyfrowych

   Wspieramy technologie, które poprawiają bezpieczeństwo, wydajność i zrównoważony rozwój żywności. Szukamy rozwiązań, które optymalizują wykorzystanie i ponowne użycie materiałów lub zasobów, zwiększając zrównoważony rozwój i opłacalność łańcucha dostaw żywności.

   Zrównoważone rolnictwo

   Wspieramy europejskie rolniczki w spełnianiu wymogów zrównoważonego rozwoju poprzez współtworzenie neutralnych klimatycznie, sprawiedliwych, odpornych i ekonomicznie opłacalnych praktyk rolniczych.

   Zrównoważona akwakultura

   Przekształcamy sektor akwakultury poprzez zmniejszenie jego śladu węglowego, przejście na gospodarkę cyrkularną oraz zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony żywności.

   Organizatorzy

   EIT Food to wiodąca europejska inicjatywa w zakresie innowacji w sektorze rolno-spożywczym, której celem jest uczynienie systemu żywności bardziej zrównoważonym, zdrowym i godnym zaufania.  

   EIT Food to część Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT) – niezależnego organu Unii Europejskiej utworzonego w 2008 roku i składającego się z kluczowych graczy branżowych (ponad 90 organizacji partnerskich i ponad 50 start-upów z 17 państw członkowskich UE). Celem EIT Food jest stworzenie i promowanie w całej Europie środowiska sprzyjającego innowacyjności i przedsiębiorczości. W Warszawie powstał jeden z pięciu regionalnych oddziałów EIT Food tzw. Centrum Kolokacji (Co-Location Centre – CLC). Obejmuje ono region Europy Środkowo-Wschodniej oraz kraje nordyckie.  

   Więcej o EIT Food na www.eitfood.eu lub social media:

   ikona-twitter | Konkatedra Ikona Linkedin zdjęcie stock editorial. Ilustracja złożonej ... Grafika wektorowa Nowy styl facebook ikona, Nowy styl facebook ikona obrazy wektorowe | Depositphotos Youtube ikona.png | ECYKLISTIKA.CZ New Post , Png Download - Facebook Instagram Youtube Ikon - (485x485) Png Clipart Download

   Fundacja Startup Hub Poland (SHP) to organizacja z 11-letnim doświadczeniem w obszarze wspierania startupów, rozwoju najlepszych projektów wysokotechnologicznych i  łączenia ich  z inwestorami.

   Misją Fundacji Startup Hub Poland jest pomoc w rozwijaniu technologii, ułatwianie dostępu do szybko rosnącego rynku finansowego, nowoczesnych laboratoriów, energicznej społeczności start-upowej oraz profesjonalnej sieci kontaktów na rynkach europejskich i światowych. Naszym startupom zapewniamy strategiczne doradztwo oraz niezbędny do osiągnięcia sukcesu mentoring. Nasz zespół doświadczonych przedsiębiorców i ekspertów branżowych posiada głębokie zrozumienie wyzwań i możliwości stojących przed startupami w Polsce i na świecie.

   Sponsorzy

   CARGO by OWEE to marka, która od 2013 roku wykorzystuje najwyższej jakosci materiały w produkcji ultralekkich, ponadczasowych toreb, plecaków, saszetek i akcesoriów. Wyróżnienie produktów CARGO by OWEE w Galerii Designu Polskiego XX i XXI wieku w Muzeum Narodowym w Krakowie podkreśla ich znaczenie dla polskiego dziedzictwa projektowego. Bycie częścią tak prestiżowej wystawy jest dla marki potwierdzeniem wartości i inspiracją do dalszego rozwoju.

   Międzynarodowe nagrody za design użytkowy, w tym Red Dot Award Honorable Mention (2017), DOBRY WZÓR oraz MUST HAVE (2016), świadczą o globalnym uznaniu marki i jej solidnym miejscu w świecie designu.

   Trend House – Wspólne miejsce spotkań ludzi zorientowanych na przyszłość. Trend House to wyjątkowe miejsce, w którym świat innowacji społecznych, edukacji, sztuki, biznesu i technologii przecina się, tworząc interdyscyplinarną platformę do współpracy. Wspólnym mianownikiem dla społeczności jest budowanie kultury zaufania, współpracy oraz orientacja na tworzenie lepszej przyszłości dla kolejnych pokoleń. Trend House to prywatna przestrzeń klubowa.

   Platforma budowania wysokopoziomo-wych relacji i współpracy oraz elastyczny program rozwoju kompetencji przysz-łości.

   Your Voice to pierwsza poradnia terapeutyczna online dla kobiet, ukierunkowana na kobiecy rozwój ze zrozumieniem indywidualnych potrzeb. Tworzymy Zespół specjalistów_ek z różnych dziedzin zajmujących się szeroko pojętym pomaganiem w obszarze psychologicznym. Wspieramy kobiety w rozwoju i przezwyciężeniu trudności w codziennym życiu. Oferujemy między innymi: psychoterapię, psychodietetykę, coaching, porady seksuologiczne, terapię uzależnień, dietetykę, terapię par czy terapię rodzinną. 

   Naszą misją jest wspieranie kobiet tak, aby mogły rozwinąć skrzydła, pozbyć się trudności i realizować marzenia w zgodzie ze swoimi potrzebami. 

   Partnerzy

   EWA to ponad 20 godzin wsparcia mentoringowego i szansa na prawdziwy networking. Razem z nami, możesz rozwinąć swój projekt i zdobyć 10 000 EUR